Bieg „Wolność na 5 – powstania śląskie”

III Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Katowicach w związku z 100. rocznicą wybuchu powstań śląskich organizuje bieg „Wolność na 5 – powstania śląskie” na dystansie 5 km, który odbędzie się 16 listopada 2019 roku. Jego celem jest upamiętnienie powstań śląskich, krzewienie postawy patriotycznej i obywatelskiej oraz kultury fizycznej, a także promocja Katowic.

Bieg, który odbywać się będzie cyklicznie przez trzy lata (tj. w roku 2019, 2020, 2021) na pamiątkę trzech powstań śląskich, wystartuje o godz. 11.00 z placu przy III LO im. A. Mickiewicza w Katowicach. Trasa będzie przebiegać przez miejsca ważne dla historii Katowic. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal okolicznościowy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: mickiewicz.katowice.pl.

16. listopad 2019 - 11:00