III Interdyscyplinarny Kongres Akademickiego Ruchu Naukowego IKONA

W dniach 15–17.11.2019 r. w Warszawie odbędzie się III Interdyscyplinarny Kongres Akademickiego Ruchu Naukowego IKONA. Najważniejszymi tematami spotkań liderów kół naukowych, autorów najciekawszych projektów, opiekunów naukowych, a także przedstawicieli będą:

– źródła pozyskiwania funduszy na działalność kół naukowych;
– budowanie rozpoznawalności koła naukowego w internecie;
– nagrywanie filmów o działalności kół naukowych.

W trakcie kongresu przewidziano m.in. również:
– oficjalną inaugurację telewizji adresowanej do kół naukowych;
– finał konkursu na najlepsze projekty naukowe;
– szkolenia z zakresu pozyskiwania sponsorów, budowania marki organizacji, pracy z kamerą, efektywnego wykorzystywania mediów społecznościowych, a także wystąpień publicznych.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej oraz wielu instytucji wspierających najzdolniejszych studentów i doktorantów.

Prowadzącymi warsztaty i spotkania będą m.in.: prof. Jerzy Bralczyk (językoznawca, autor kilkunastu publikacji o języku polskim), dr Tomasz Rożek (twórca programu „Sonda2” i kanału „Nauka. To lubię”), Karol Wójcicki (popularyzator astronomii) i Kamil Wyszkowski (dyrektor generalny United Nations Global Compact w Polsce) oraz innych twórców kampanii społecznych i reklamowych.

Aby wziąć udział w kongresie, należy dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca. Decyduje kolejność zgłoszeń! Szczegółowe informacje, w tym program kongresu, znaleźć można na stronie internetowej wydarzenia: ikona.edu.pl.

15. listopad 2019 - 23:59