Konferencja Naukowa pt. "Liberalizacja Rynku Transportu Szynowego"

STUDENCKA KONFERENCJA NAUKOWA „LIBERALIZACJA RYNKU TRANSPORTU SZYNOWEGO”

Organizowana przez Międzynarodowe Koło Naukowe Transportu Szynowego InterRail Działające przy Katedrze Transportu Szynowego Akademii WSB

Informacje

Transport szynowy czeka na specjalistów i wizjonerów, którzy swoją odwagą i determinacją zrewolucjonizują tę wspaniałą, lecz dzisiaj silnie niedocenianą gałąź transportu. Zgodnie z tą ideą zadecydowaliśmy o organizacji wydarzenia z myślą o społeczności, która w przyszłości będzie stanowić trzon naukowy tej branży.
Zalecona przez Unię Europejską wielowątkowa reforma transportu szynowego, poprzez szereg ustaw oraz rozporządzeń (zwanych dla uproszczenia czwartym pakietem kolejowym) wpłynie istotnie na funkcjonowanie tej gałęzi transportu. Temat ten wzbudza wiele kontrowersji, zarówno z perspektywy przeciwników liberalizacji, jak również ich zwolenników.
Międzynarodowe Koło Naukowe Transportu Szynowego InterRail oraz Katedra Transportu Szynowego Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, zapraszają studentów do aktywnego włączenia się w dyskusję na temat liberalizacji rynku kolejowego, poprzez udział w bezpłatnej Studenckiej Konferencji Naukowej pt „Liberalizacja rynku transportu szynowego” w dniu 3 grudnia 2018 roku.

Kluczowym elementem organizowanej konferencji naukowej będzie prezentacja referatów przygotowanych przez uczestników wydarzenia, obejmujących zagadnienia związane z liberalizacją rynku transportu szynowego.
Obszar tematyczny:
Liberalizacja rynku transportu szynowego
Usługi przewozowe w transporcie szynowym
Eksploatacja oraz zarządzanie infrastrukturą kolejową
Homologacja pojazdów kolejowych
Systemy informatyczne w transporcie szynowym
Bezpieczeństwo w transporcie szynowym
Certyfikacja w transporcie szynowym
Organizacja i technologia transportu szynowego
Geodezja, diagnostyka transportu szynowego
Najlepsze referaty w ocenie Komitetu Naukowego zostaną opublikowanew czasopiśmie „Technika Transportu Szynowego”.

Kontakt: kontakt@interrail.com.pl, Katedra Transportu Szynowego –tel. 664167925

Dodatkowe informacje znajdą Państwo w załączonym pliku PDF.

3. grudzień 2018 (Cały dzień)