Kurs obsługi dronów – spotkanie informacyjne

Zapraszamy do udziału w szkoleniu obsługi bezzałogowych statków latających (dronów). Kurs zorganizowany przez Centrum Medialne UŚ przygotowuje do egzaminu w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Zdanie egzaminu jest warunkiem uzyskania świadectwa kwalifikacji. Promocyjny koszt szkolenia to 970 zł/os. Istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty.
Drony stają się coraz popularniejsze. Znajdują zastosowanie m.in.

•      w badaniach naukowych,
•      w usługach komercyjnych,
•      w filmowaniu i fotografowaniu postaci, wydarzeń, budynków,
•      w ratownictwie,
•      w sztuce.

Szkolenie skierowane jest do studentów, doktorantów, absolwentów, pracowników, a także do osób niezwiązanych z Uniwersytetem Śląskim.

Kurs poprowadzą certyfikowani instruktorzy, obejmie on 30 godzin szkolenia teoretycznego oraz 10 godzin lotów, w tym lotów na symulatorze. Po zakończeniu szkolenia VLOS (z zakresu lotów w zasięgu wzroku) możliwe jest odbycie kursu BVLOS (z zakresu lotów poza zasięgiem wzroku), który ułatwia znalezienie pracy w służbach mundurowych.

Osoby zainteresowane proszone są o wiadomość na adres radoslaw.aksamit@us.edu.pl

Zgłoszenia na pierwszą turę szkolenia przyjmowane są do 20 października. Spotkanie informacyjne połączone z zapisami na kurs odbędzie się w środę 25 października w rektoracie UŚ (Sala konferencyjna 133, parter, Studencka Strefa Aktywności) o godzinie 14.00.

25. październik 2017 - 14:00