Zobacz spot promujący 4. ŚFN KATOWICE!

Przekonaj się, że NAUKA JEST BLIŻEJ – przyjdź na 4. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE!

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja jednego z największych wydarzeń w kraju i Europie promujących naukę. Od 25 do 27 stycznia 2020 roku znów będziemy mieli możliwość, by spotkać się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i podzielić się swoimi naukowymi pasjami.

Spot promujący 4. ŚFN był realizowany przez ostatnie dwa miesiące zarówno na terenie Katowic, w takich miejscach jak Spodek, CINiBA, Muzeum Śląskie czy pełen artystów „Tunel Muzyczny”, jak i poza miastem – choćby w Ojcowskim Parku Narodowym czy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Zestawienie tych miejsc ukazuje różne oblicza nauki: mamy tu cierpliwe oczekiwanie na lot motyli, obserwację biegaczki przemierzającej okolice Stadionu Śląskiego, trening pływacki, zapierającą dech w piersiach wspinaczkę na skałki Jury, skrzypaczkę na ulicy Mariackiej czy obserwację gwiazd z wieży widokowej Muzeum Śląskiego. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyło się kręcenie sceny finałowej przed Teatrem Śląskim im. S. Wyspiańskiego – tłumy przyciągnął przede wszystkim niesamowity pokaz ognia.

Tegoroczne hasło przewodnie festiwalu brzmi: NAUKA JEST BLIŻEJ. Może to być zachęta do bliższego przyjrzenia się pięknej i niezmiennie zaskakującej przyrodzie, zgłębienia wiedzy na temat ludzkiego ciała czy poznania najnowszych rozwiązań technologicznych zachwycających prostotą i nie tylko. Udział w 4. edycji ŚFN KATOWICE to kolejna okazja do spojrzenia na świat oczami naukowca, pobudzenia ciekawości i kreatywności, odważnego patrzenia w przyszłość oraz przekraczania własnych granic.

Nieocenionym atutem festiwalu jest pasja, która łączy różne środowiska. To przestrzeń, gdzie osoby stawiające pierwsze kroki w naukowej karierze mogą popularyzować ulubione dziedziny u boku znanych i cenionych specjalistów. ŚFN KATOWICE jest miejscem dla ludzi w każdym wieku: zarówno dla dzieci, młodzieży oraz studentów, jak i wybitnych naukowców z krajowych uczelni, cenionych artystów, podróżników czy dziennikarzy oraz znakomitych gości z zagranicy. Powrócą znane z ubiegłorocznej edycji osobistości, ale także pojawią się nowe, równie znamienite postaci, które dołączą w ten sposób do wyjątkowej wspólnoty wiedzy.

Czego jeszcze można się spodziewać w 4. edycji ŚFN KATOWICE? Przede wszystkim wielu niezapomnianych spotkań i rozmów, sporej dawki pionierskich inicjatyw… i przede wszystkim wspaniałej rozrywki – bo czym innym jest nauka, jeśli nie codziennym urozmaiceniem życia, nieustanną niespodzianką i ciągłą zachętą do rozwoju?

Poprzednią edycję festiwalu odwiedziło aż 35 tysięcy osób. Dołącz do 4. ŚFN KATOWICE, by tym razem było nas jeszcze więcej!

Zobacz nowy spot promujący 4. ŚFN KATOWICE!